OPET AYGAZ LPG OTOGAS

SATIŞ FİYATLARI VE AYRINTILI BİLGi İÇİN TIKLAYINIZ.

1961 yılında kurulan Aygaz, LPG’nin üretimi, temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz üretimi ile satışını kapsayan tüm süreçleri gerçekleştiren Türkiye’de tek LPG şirketidir. LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk şirket olan Aygaz, 81 ilde 3800’ü aşkın tüpgaz bayi ve otogaz istasyonuyla hizmet vermektedir.
Tüketiciler tarafından en çok tercih edilen LPG ürünlerini sunan Aygaz, her gün 80 binin üzerinde eve girmekte ve 1 milyona yakın araç Aygaz Otogaz ile yolculuk yapmaktadır.

Neden Otogaz?
Çevreciliği ile Avrupa Birliği tarafından “Geleceğin Yakıtları” arasında gösterilen LPG, 1996 yılından bu yana ülkemizde araç yakıtı olarak kullanılmakta ve otogaz ismiyle de bilinmektedir. Otogaz; yaygın, performansı yüksek, ekonomik, güvenli ve çevreci bir yakıt olması sebebiyle an itibarıyla Türkiye’de en çok tercih edilen binek araç yakıtı konumundadır ve her sene yaklaşık 300.000 yeni kullanıcı, aracını otogaz kullanacak şekilde dönüştürmektedir.
İstasyon Üniteleri Nelerdir ?
İstasyon Bilgi Kontrol Ünitesi (İBKÜ) Satış bilgilerini elektronik ortamda bağlı olduğu yere aktarır. Satış bilgilerini muhafaza eder ve rapor olarak düzenler. Dolumun başlaması için gerekli onayı verir.

Pompa Tabanca Anteni Pompa tabancasına takılan elektromanyetik bir halkadır. Taşıtın deposuna monte edilen araç depo anteni ile teması halinde elektromanyetik iletişim sağlar. Taşıta ait bilgileri İBKÜ’ye aktarır, İBKÜ’den gelen komutlar doğrultusunda taşıt doluma yetkili ise dolumu başlatır. Yetki Kumandası Sistemin dahil olduğu tabancanın sistem dışı akaryakıt ikmali yapabilmesi için sistemi devreden çıkarır. Yazıcı Dolum bittiğinde dolum ile ilgili bilgileri içeren fiş yazıcı tarafından basılır. Bu fiş filo sahibinin dolum ile ilgili bilgileri takip etmesi için basılan bilgi amaçlı bir fiştir, irsaliye veya fatura özelliği taşımaz. Modem Belirli bir saatte istasyonda sistem ile ilgili dolumların bilgilerinin İBKÜ’den Merkez Bilgisayara aktarılmasını sağlar. Montaj ve Servis Araçlarınıza ait Otobil ünite montaj / söküm işlemlerini zamanında yapabilmek için servis firmasından randevu almanız gerekmektedir. Yetkili servisinize ait bilgileri 444 67 38 no'lu Opet Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilir ya da otobildestek@opet.com.tr adresinden talep edeceğiniz "kurumsal web şifre"niz ile kendi hesabınızdan takip edebilirsiniz.
Dökümanı Detaylı Olarak İndir